Колледж туралы

Колледж 1956 жылы ҚазКСР Тұтыну қоғамдығы одағы басқармасының 1956 жылғы 14 мамырдағы № 19 қаулысына сәйкес Ақмола облыстық тұтынушылар одағы кооперативтік техникумы болып құрылды. 65 жыл ішінде колледж білім беру қызметтері нарығында 21 мыңнан астам маман дайындады.

2018 жылы оқытушылық құрам қолданбалы бакалавриаттың эксперименттік білім беру бағдарламаларын әзірлеуді қорғап, жүзеге асырғаннан кейін колледж Қазтұтынуодағының Жоғары сауда-экономикалық колледжі болып аталды.

Колледжде оқыту «Маркетинг (салалар бойынша)», «Тамақтандыруды ұйымдастыру», «Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)», «Есеп және аудит» мамандықтары бойынша қазақ және орыс тілдерінде жүргізіледі.

Колледждің миссиясы – Астана қаласы мен Ақмола облысы үшін экономика, сервис және ақпараттық технологиялар саласында еңбек нарығында сұранысқа ие құзыретті мамандарды дайындауға бағытталған білім беру қызметін жүзеге асыру.

Миссияны жүзеге асыру үшін колледжде колледждің мақсаттары мен міндеттеріне, сондай-ақ іске асырылатын мамандықтардың санитарлық нормалары, өрт қауіпсіздігі және мемлекеттік білім беру стандарттарының талаптарына жауап беретін материалдық-техникалық базасы бар: 4 қабатты оқу ғимараты. шеберханалар, кітапхана, оқу залы, зертханалар, акт залы, асхана, спорт залы. Колледждегі оқу үдерісіне арналған жалпы алаңы 4249,5 ш.м., 400 орындық 5 қабатты студенттік жатақхана ғимараты бар. Колледж ғимаратының периметрі бойынша және колледж жатақханасына 16 сыртқы бейнебақылау камералары орнатылған. Ғимарат қалалық инженерлік желілерге қосылған. Колледж жатақхана ғимаратында санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға сай медициналық құрал-жабдықтармен және технологиялармен жабдықталған лицензиясы бар медициналық кабинет бар.

2013 жылы Қазтұтынуодағының сауда-экономикалық колледжі «Техникалық және кәсіптік білім беруді жаңғырту» жобасы бойынша Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінен (Дүниежүзілік Банк) 380 000 АҚШ долларын (56 931 075 теңге) ұтып алды. Осы жобаны жүзеге асыру мақсатында «КТ және АТ» мамандығы бойынша институционалдық даму жоспары (ИДЖ) әзірленді, ИДЖ оқу үдерісін жаңғырту бойынша жұмыс берушілермен бірлесіп дайындалып, жүзеге асырылды.

Жобаға бөлінген қаржыға колледждің базасы 70 пайызға жаңартылды.

2015 жылғы оқу жылынан бастап колледжде АСТАНА ҚАЛАСЫ БІЛІМ БЕРУ 28.08.2015 жылғы № 467 бұйрығына сәйкес құзыреттілікке негізделген модульдік оқыту бағдарламасын жүзеге асыру бойынша эксперименттік кеңес жұмыс істейді.

Бүгінгі таңда ұстаздар мен студенттер ұжымының басты міндеті – білікті, іскер, іскер, білікті, бәсекеге қабілетті және еңбек нарығында сұранысқа ие мамандарды дайындаудың жоғары сапасын қамтамасыз ету.

2018 жылдан қазіргі уақытқа дейін колледж директоры Кужимов М.Т. «Холдин» Кәсіпқор» КЕАҚ Республикалық оқу-әдістемелік кеңесінің мүшесі.

Әдістемелік кеңесте талқыланып, педагогикалық кеңесте бекітілген колледжді дамытудың стратегиялық жоспарын жұмыс тобы әзірлейді. Стратегиялық жоспарлауды талқылаудағы басты басымдықты мәселе: оқу процесінде қолда бар материалдық-техникалық ресурстарды пайдалану тиімділігін арттыру.

«Түпкілікті нәтижеге бағдарланған білім беру, мамандардың жоғары кәсіби сапаларын қамтамасыз ететін оқытудың заманауи инновациялық технологиялары» педагогикалық ұжым жұмысының әдістемелік тақырыбы стратегиялық жоспардың мақсаттары мен міндеттерімен үйлестірілген және білім сапасын арттыруға бағытталған.

Колледждің материалдық-техникалық базасының уақытылы жаңартылуы оқытудың инновациялық технологияларын пайдалануға мүмкіндік береді. Қолданыстағы жоспарлау және бақылау тетіктері студенттердің оқу сапасын арттыруға ықпал етеді. Колледж ұжымының оқу, өндірістік қызметтегі жинақталған тәжірибесі табысқа жетуге мүмкіндік береді.

Колледж ұжымы институционалдық және мамандандырылған аккредиттеу процедураларынан сәтті өтті. Кәсіби дағдыларды дамытуға бағытталған жұмыс берушілердің мүдделерін ескере отырып, білім беру бағдарламаларын жаңарту жұмыс берушілердің нақты қажеттіліктерін ескере отырып, студенттердің практикалық дағдыларын қалыптастырады.

2018-2019 оқу жылында Британ Кеңесі – Британ Кеңесінің бастамасымен Шеврон компаниясының қолдауымен Британдық Кеңестің бастамасымен I-SEED: Инновация – әлеуметтік кәсіпкерлік және білім беру жобасы аясында 6 колледж оқытушысы тренерлерді дайындаудың біліктілігін арттыру курстарынан өтті. «Атамекен» ҰКП, нәтижесінде олар «Кәсіпкерлік және бизнес негіздері» пәнін оқыту бойынша «Атамекен» ҰКП халықаралық тренерлерінің тізіліміне енгізілді.

Колледжде «Маркетинг (салалар бойынша)», «Есеп және аудит» мамандықтары бойынша оқу-тәжірибелік зертхана бар. Бұл жоба колледждің әлеуметтік серіктестері: «Metro Cash and Carry» ЖШС, жабдыққа техникалық қызмет көрсету бөлімінің басшысы Клемент Валерий, «Kazakhstan Prime Innovation» ЖШС, директоры Қайрат Амантайұлы Даиров, сондай-ақ «Атамекен» ҰКП қолдауымен колледж директоры Кужимов Мирзабек Турабекович өтеусіз қаржылық көмек есебінен жүзеге асырылды.

Кері байланыс жүйесінің жұмыс істеуі үшін колледж сайтында директор блогы, жәшік және келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарға дер кезінде жауап беруге мүмкіндік беретін сенім телефоны бар.